Jdi na obsah Jdi na menu
 


Triky s kartami

Otáčení karet

Bude potřeba: Karty Canasta nebo prší, ale Canasta jsou lepší protože jsou menší.

Příprava: Z balíčku odebereme okolo 40 karet (aby jsme jich neměli plnou ruku).

Návod: Balíček držíme v levé ruce. Pravou rukou vememe malou hromádku a otočíme ji o 180 stupňů a položíme nazpět balíčku. Pak vememe o něco větší hromádku a zase ji otočíme o 180 stupňů a položíme na balíček… atd. až do konce balíčku. Divákovi se bude zdát, že v balíčku budou kartu různě proházene (stranou nahodu a dolů). Ve skutečnosti tomu tak není... balíček bude pouze rozdělen na 2 části – v 1. části budou karty stranou dolů, a ve 2. části stranou nahoru… proto tuto hranici musíme najít (pozor nesmí to divák vidět, takže tenhle trik je potřeba pečlivě předem nacvičit – jsou to rychlé ruce, ne matematika) a oba balíčky položíme na stůl (oba budou herní stranou dolu). Z prvního balíčku (ten co byl vespod) vememe polovinu a dáme ji na druhý balíček, pak tento balíček vezmeme a dáme ho na zbytek prvního (čím rychleji tím lépe). Balíček otočíme a ukážeme divákovi že všechny karty jsou tak jak mají být (nejsou různě rozházené).
Toto je potřeba pečlivě nacvičit… nejhorší fáze triku je najít v balíčku hranici kde je část balíčku herní herní stranou nahoru.

Všechna esa

Efekt: Divák rozdělí balíček do čtyř hromádek. Z hromádky č. 1 vybere divák tři karty dá je na balíčky 2,3,4 (takto se to opakuje na hromádce č. 2,3,4. Když na každé hromádce obrátí kartu, bude na vrchu každé hromádky eso.

Bude potřeba: Karty Canasta nebo Prší.

Příprava: Nejdříve si z balíčku vybereme 4 esa a dáme je na vrch balíčku (samozřejme že tohle nesmí divák vydět).

Návod: Řekmene divákovy aby rozdělil balíček přibližně na polovinu. Hromádka č. 1 je ta která byla navrchu balíčku (to je důležité znát) a hromádka č.2 je ta která byla vespod balíčku). Poté divákovi řekneme, aby každou hromádku ješte rozdělil na 2 poloviny… musíme si zapamatovat která hromádka je ta, která byla původně na vrchu balíčku – kde jsou 4 esa navrchu hromádky). Poté ukážeme divákovi na hromádku č. 4 (nesmíme nu říci že je to hromádka č. 4 – to je jenom naše označení) a aby vzal tři karty z vrchu hromádky a dal je do spod hromádky. Poté aby vzal další tři karty z vrchu hromádky č. 4 a dal na hromádku č. 1,2,3. To samé se opakuje na hromádce č. 1,2,3 (hromádka č. 1 půjde na řadu až poslední). Až tohle udělá, řekneme divákovi aby na každé hromádce otočil vrchní kartu… na vrchu každé hromádky bude jedno eso.

Hledej kartu

Efekt: Divákovi řekmeme aby z balíčku vybral kartu (hodnoty mu řekneme) a poté vybareme mi jednu kartu (hodnotu řekneme). Poté je ukážeme divákovi (budou to přesně ty co jsme řekli).

Bude potřeba: Karty Canasta nebo Prší.

Návod: Zamícháme balíček a nenápadně si zapamatujeme poslední kartu (úplně tu vespod balíčku – např. to bude červená sedmička). Poté karty rozložíme na stůl (ale pozor musíme vědet kde se nachází poslední karta – ta kterou jsme si zapamatovali). Poté řekneme divákovi aby ukázal tam kde si myslí že je karta červená sedmička. Ukáže na ni a mi ji vememe (divák nesmí vydět její hodnotu). Nenápadně se koukneme na hodnotu karty (např. to bude listová dvojka). Řekneme divákovi že z hromady karet vybereme listovou dvojku… samozřejme že vybereme kartu které byla vespod balíčku (utčitě jste si zapamatovali kde leží, že?). No a poté tyhle dvě karty ukážeme divákovi.

Vylepšení: Když náhodou divák ukáže na kartu která byla vespod balíčku (tím by skazil celé kouzlo) řekneme mu aby ji obrátil. Bude udivem že ji našel.


 


Jednoduché triky a kouzla

Vejce v láhvi 
Nechte několik dní vejce v ostrém vinném octě, až změkne tak, že mu budete moct dát podobu podlouhlou a půjde vměstnat do lahve. Polijte ho na to studenou vodou; vejce se zaokrouhlí a ztvrdne jako dříve.

Uvařte vejce ve studené vodě
Umělec si připraví krabici s dvojnásobným dnem: jedno je děravé a pohyblivé, tak, že jej lze vyndat. Mezi obě dna nasype trochu nehašeného vápna. Potom ukažé vejce, které chce uvařit, dá jedno vybrat a rozbije ho na důkaz, že vejce jsou syrová: také ukáže, že nádoba je prázdná, pak nechá přinést studenou vodu a nalije ji do nádoby, až naplní se asi do tří čtvrtin, vloží tam vejce a přikryje to nádobu. Vápno se začne hasit a rozkládat, a tím způsobí var vody. Za pět minut jsou vejce uvařena.

Upečte vejce 
Vezměte vejce, udělejte do něj dírku, vyndejte trochu bílku a vlijte do vejce silnou kořalku, načež obraťte vejce tak v ruce, aby dírka byla dole. Držíte-li takto chvíli vejce, upeče se, že lze je sníst.

Nehořlavý papír 
Vezměte kousek kartonového papíru a namočte ho v hustém roztoku kamence. Poté ho nechte uschnout. To opakujte několikrát, pak již bude papír nehořlavý.

Hvězdy padají 
Do roztlučené síry a salnytru vlijte pár kapek citronové šťávy, pokropte to kořalkou a udělejte z toho malé kuličky. Zapálíte-li je na povýšeném místě, slétnou a rozšíří modravé světlo, jako když padají hvězdy.

Nespalitelné dřevo. 
Vezměte 1 díl klihu a 1 kamence a rozřeďte je každé zvlášť v nádobě. Poté smíchejte oboje a potřete tím dřevo, které když nátěr uschne bude nespalitelné.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

super

(matej 122, 20. 12. 2014 20:09)

super ale mám jenom 32 karet

Re: super

(Alexandra, 1. 5. 2016 17:37)

JE TO KRAVINA

dobrý

(simona, 19. 5. 2011 18:23)

Je to moc hrzký. Jen tak dál, když se jim to nelíbí tak ať si to nečtou, vůbec se jich nevšímejm, když jsou tupý tak jsou tupý s tím nic neuděláš.

Re: dobrý

(nejen asi jo, 27. 4. 2012 17:46)

My jsme možná tupý, ale aspoň místo hezký nepíšeme hrzký

Re: Re: dobrý

(matej 122, 20. 12. 2014 20:11)

nejen asi jo:
jo pravda je to blb

Všechna esa

(nechápu, 12. 10. 2011 13:09)

Jak se dělájí ta esa? jsou vsechny 3 na hromadce č.4 nebo 1? je to na hovno vysvětlený...!!!

Re: Všechna esa

(Martin, 3. 1. 2012 17:55)

to je uplne jednoduche

Re: Všechna esa

(dkjdj, 8. 5. 2012 7:53)

je to strasne lehky

Re: Všechna esa

(Mira, 18. 9. 2012 10:31)

Musíš dát na spod 4 esa nebo něco jiného třeba čtyři osmičky dáš uplně poslední. Pak budeš postupně skládat 4 hromádky a dokola budeš skládat na sebe a až budou všechny tak budeš otáčet 4 stejné karty ;) jednoduché.... Pro začátečníky.

Re: Všechna esa

(Alex, 1. 2. 2013 15:42)

připravíš 4 stejné hromádky, na té 1. máš 4 esa. U 4. hromádku seber 3 karty a dej je dospodu 4. hromádky a 3 karty ze shora a dej je na ost. 3 hromádky nahoru. Stejně s 3, 2 i 1. hromádkou. Potom otoč horní karty všech hromádek a vida jsou tam ty esa. :)

Re: Všechna esa

(matej 122, 20. 12. 2014 20:09)

pravda

Karetni trik

(Caleb, 25. 5. 2013 13:56)

Supr trik...

spousta jednoduchých triků na učení doporučuju na
http://kouzlaonline.cz/karetni_triky.html

:-)

vole

(troll more, 13. 11. 2012 16:48)

když už tak vidět né vydět...

Karetní trik

(Martin, 1. 11. 2012 20:36)

Dobry den rad bych vam napsal naky trik takze si veme canasta a rozlocime je na stul a vememe jednu kartu a dame ji pod dalsi kartu jedno jakou a veme dve karty a dame je pod tu co sme dali pot tu ktera co sem psal je jendno a vylozime a budeme mit 4 eso zasebou
:) skuste

Esa

(..., 1. 11. 2012 12:39)

Super trik, podaril sa hned na prvy pokus :)

:)

(Killdovak, 2. 7. 2012 20:10)

To kouzlo, jak vsechna esa budou na vrchu jsem pochopil :)

dobre

(karta, 1. 4. 2012 13:32)

Je to dobre mne to funkuje :D dekuju :D

fuuuj

(trapnyyyyy, 1. 9. 2011 10:12)

tak to je ubohy to sou kouzla pro 5lete děcka xD trapnyyyy

koza

(koza, 30. 8. 2011 13:19)

Jste zbrkli jak stepni kozy :DDDDDDDDDDD

kompost - RUDA

(pan přeceda miroslav koudelka, 30. 8. 2011 13:19)

RUDA pěstuje kompost..... strčil tam jednou hlavu a zacal se uprdovat.,... aááááááááááá pes ve vodě,krutoj aá,,RUDA,, krutýýýýýýýýý lííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí