Jdi na obsah Jdi na menu
 


PEHA
Další nejmladší spěvačka
PEHA se na slovenské hudební scéně objevila v dubnu 1997. Ve snaze vytvořit novou kapelu se v jedné prešovské zkušebně setkali Katka Knechtová, bubeník Martin Migaš z I.M.T. Smile, klávesista Ďuro Ondko, basák Marek Belanský, kytarista Kajo Sivák z prešovské kapely 67-th. Harlem. Chvíli trvalo, než se sehráli a hlavně začali cítit muziku stejně, protože 67-th. Harlem se věnovaly hudbě na pomezí rocku a metalu. Po neúspěšných textařských pokusech z vlastní dílny se rozhodli „zavolat známému“ Vladovi Krauszovi. Z této spolupráce vznikly první singly "Ani neviem" a "Nájdeš ma".

PEHA nejdříve spolupracovala s vydavatelstvím Škvrna records se kterým měli Katka a Martin ještě z časů I.T.M. Smile podepsané smlouvy. Škvna records se však začalo věnovat jiným vydavatelským aktivitám a naděje na vydání alba tak byly nulové.

Po roce hraní, čekání a psaní písniček se o Peze dozvěděl šéf vydavatelství Sony Music Bonton na Slovensku Robo Sedlák, který kapelu navštívil přímo v bývalém Prešovském krytě CO, kde PEHA zkoušela a snila o albu. Slovo dalo slovo, demonahrávky, obraz o kapele a výsledkem byl podpis exkluzivní smlouvy na čtyři alba.

Martin si tehdy splnil další sen – dokončil nahrávací studio, kterému dal název „Perina“. Sám ho i v prosinci 1998 pokřtil nahráním písně "On, Ona, Ono", která se objevila na vánoční kompilaci slovenských interpretů "Domáce vianoce".

Koncem ledna 1999 se do rádií dostala písnička "Diaľkové ovládanie", která byla přes dva měsíce nejhranější slovenskou skladbou a stala se nejlepší cestou k debutovému albu. Fero Franko natočil k písničce videoklip, který se natáčel v prešovském trolejbuse za běžného provozu. Další singl "To sa Ti len zdá" byl vypuštěn do světa během pěti hostování na turné kapely „Žena z lesoparku“.

Celé léto 1999 strávila PEHA v domácím nahrávacím studiu prací na debutovém albu „Niečo sa chystá“ které vyšlo v září 1999. Album obsahuje všechny singly z předcházejícího období ale i nové skladby, které otextoval kromě Vlada Krausze i Vali Šefčík.

PEHA se stala objevem roku 1999 a natočila videoklip ke skladbě „Diabol-Anjel“ který režíroval Miro Bekeč a ve kterém se Katka zatočila na točně prešovského divadla Jonáša Záborského a postupně se ostříhala dohola (východoslovensky "na šidejku“).

V květnu – červnu 2000 byla PEHA spolu s kapelou Nocadeň na malém východoslovenském turné a začala připravovat materiál pro druhé studiové album.


 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář