Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letopisy Narnie
Princ Kaspian:

V létě se společně se sourozenci Pevensiovými podruhé vydáme do Narnie. A měla by to být podstatně nebezpečnější výprava než minule.

Sedmidílná fantasy sága C.S. Lewise si svůj filmový debut odbyla předloni, kdy byla do kin uvedena adaptace první knihy s názvem Letopisy Narnie: Lev, čarodějice a skříň. Čtyři sourozenci Pevensiovi se v ní dostali do pohádkové říše Narnie, poznali udatného lva Aslana a bojovi proti zlé Čarodějnici, která terorizovala mírumilovné narniany.V druhém díle se děti do Narnie, kde od jejich poslední návštěvy uběhlo tisíc let, vrátí a pomáhají švarnému princi Kaspianovi, právoplatnému vládci, kterému usiluje o život jeho mocichtivý strýc. Podle slibů režiséra Andrewa Adamsona, který má na svědomí kromě minulé výpravy do Narnie i první dva Shreky, by měl být druhý Narnijský díl mohem komplikovanější, temnější a také bude mít podstatně větší rozpočet. To je rozhodně dobrá zpráva pro všechny, kterým filmová Narnie přišla příliš krotká a pranic velkolepá. Ty také jistě potěší fakt, že závěrečná filmová bitva, by měla být podstatně větší „řežba“ než by po prvním díle čekali.


Narnie... kde zvířata mluví... kde stromy chodí... kde právě začíná bitva...
Pevensieovy děti posmutněle čekají na nádraží na vlak, který je odveze zpátky do školy. Lucie náhle ucítí, jak ji cosi táhne. Vzápětí se totéž stane Edmundovi a pak i Petrovi a Zuzaně. V okamžení je nádraží to tam a oni se ocitnou v přerostlém lese u moře, poblíž zříceniny svého bývalého hradu Cair Paravelu. Jsou zpátky v magické zemi Narnii, kde prožili tolik krásných let jako králové a královny v příběhu Lev, čarodějnice a skříň.
Muselo se tu stát něco hrozného. Jejich nádherný hrad je v troskách a všude kolem je podivné ticho a prázdno. Až s překvapivým příchodem trpaslíka se dozvědí, jak smutný osud Narnii postihl. Zemi ničí občanská válka, protože statečný princ Kaspian si uvědomil, jak podle se chová jeho strýc král Miráz, a snaží se získat zpět království, které mu právem patří. Kaspian ale potřebuje pomoc a děti se s Aslanovou podporou rozhodnou Narnii zachránit a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí
. 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hmu.:-)

(Kunka25, 15. 4. 2010 22:23)

To mám na DVD.